Pravidla

23.4.2013

NEW: 

Na všech vypsaných turnajích MEN TOUR jsou povoleny dálkové měřiče vzdáleností
 

O co hrajeme na každém našem turnaji?

 

Celkové ceny:

MEN TOUR: VI. ročník se hraje o atraktivní ceny nejen každý jednotlivý turnaj, ale především o body do žebříčků, ze kterých lze postoupit do finále soutěže. Navíc se každý měsíc koná soutěž o hráče měsíce a každý výherce si odnese golfový zájezd. Každý jednotlivý turnaj pro veřejnost ( 500 turnajů ročně ) hrajeme o ceny: poháry, sošky, medaile, greenfee našich partnerských hřišť, poukazy na konzumaci v NEW YORK CAFE hotelu Boscolo, pobytové vouchery na ubytování v hodnotě až 3.000,- Kč, golfové míče BRIDGESTONE, kosmetické doplňky a další ceny od rekl. partnerů. Ve finále (32 hráčů ) se hraje o ceny: poháry, golfové zájezdy, golfové oblečení a obuv, golfové hole, bagy a vybavení, poukazy na ubytování, letenky, hodinky, poukaz GOPAS, volné celoroční karty od některých partnerských hřišť, chytré telefony, a další ceny od našich reklamních partnerů. Vyhlášení MEN TOUR se koná v hotelu Boscolo Prague, vč. závěrečného rautu. Ocenění budou i vítězové všech žebříčků hřišť a regionů, jak Stableford tak brutto na rány ( viz. www.mentour.cz - zde jsou i aktualizované ceny o které se celý rok hraje). Letos se na MEN TOUR hraje o ceny převyšující hodnotu 1,5 mil. Kč.

 

 

Golfujeme denně. Vždy, když máte volný den, na MEN TOUR máte jistotu golfového turnaje na kvalitních hřištích v ČR. Denně navýběr ze dvou turnajů.
 

Do celkového žebříčku se počítá 7 nejlepších výsledků ( stableford + body za umístění ), z toho maximálně 2 můžou být z 9ti jamkového turnaje. Do finále se kvalifikuje 32 nejlepších hráčů. 20 hráčů z celostátního žebříčku postupuje přímo a zbývajícíh 12 míst hrají nejlepší hráči ze všech žebříčků play off.

 

Turnaje jsou otevřené, stačí se přihlásit přes server ČGF.
 

Není potřeba kupovat žádné karty, nebo platit poplatky za registraci do naší MenTour, námi vyjednané zlevněné greenfee máte k dispozici všude kde vypisujeme turnaje MEN TOUR.
 

Každý může odehrát libovolný počet turnajů.
 

Hráči na turnajích platí zlevněné greenfee + startovné. Pokud se jedná o domácího hráče klubu, držitele hracích karet, nebo členství v CDS apod., platí pouze startovné v rozmezí 150 až 290,- Kč na turnaj. Ve většině golfových resortů jsou akceptovány i příp. juniorské slevy ( nutno konzultovat před turnajem s klubem ). 

Hráči CDS a dalších klubů bez hřišť se musí registrovat dle interních pravidel svého klubu + přes server ČGF, nebo emailem naší produkci.
 

Vítězství:

Nejvyšší počet dosažených STB v každé kategorii + celkové vítězství napříč všemi kategoriemi brutto + celkové vítězství napříč všemi kategoriemi netto + vložené soutěže: 1 krát nearest to pin, 1 krát longest drive. Stbl. + body za umístění v turnaji se počítají do netto i brutto žebříčků, kde se počítá 7 nejlepších výsledků v sezóně (maximálně 2 výsledky z 9ti jakového turnaje). Do finále postupuje 32 nejlepších hráčů sezony + vždy nejlepší hráč turnaje postupuje do Poháru Mistrů.

 

 

Postup do finále:

Jak se dostat do finále MEN TOUR v sezoně 2013? 

Přes žebříček, jedina tato cesta vede do finále. Ale možností je mnoho, ale letos se hlavní finále bude konat hned pro 36 hráčů. Pojďme se na ně nyní podívat.
 

Nejspolehlivější cesta vede přes 20 nejlepších míst z celostátního netto žebříčku ( Stableford ) MEN TOUR. Právě tito hráči totiž postupují do finále přímo. 

O zbývajících 16 volných míst se hraje play off, které se koná po dobu 10ti dnů před finálem. 

Do play off postupují všichni z nejvyšších pozic ze všech vypsaných žebříčků MEN TOUR tj. žebříčků hřišť Stableford i Brutto na rány, a žebříčků regionů ( Stableford ). A pozor, do play off nemusíte zákonitě postupovat jen z prvním míst, neboť se často stává, že hráči na vyšších pozicích již mají přímý postup do finále zaručen přes TOP 20 v celostátním žebříčku, nebo mají v play off zajištěnu účast již přes jiný žebříček. 

Další variantou přímého postupu do finále je pozice finálového náhradníka, kteří se rekrutují z celostátního žebříčku na pozicích za top 20.

Pozice finálového náhradníka však není přiliš jistá. Minulý rok byli jako náhradnící přizváni hned 2 hráči Jiří Filip a Sláva Bocharov. Oba dva přijeli do finálového dějiště na Konopiště, a neměli jistotu v účast. Nakonec se do hry dostali, díky nim startovalo přesně 32 hráčů. Také však mohli všichni finalisté dorazit a náhradnící by se do hry nedostali. Novinkou letošního roku je také účast v play off vítězů dvojdenního Mistrovství MEN TOUR.
 

Že není zas tak složité se do finále dostat potvrzují pravidelní hráči MEN TOUR, mezi kterými najdeme dostatek několikanásobných finalistů soutěže. Hráči jako Libor Staněk, Jiří Trefil, Josef Krejčí, Jiří Filip, Tomáš Tax, Jan Prokš, David Matoušek, Karel Květoň se do finále dokázali dostat již 3x z 5ti finálových ročníků. Všcihni díky pravidelnému získávání Stableford bodů nebo díky nízkým počtem ran na turnajích ( Brutto na rány ).
 

Ano, postupový klíč do finále není jednoduchý, ale priorotou je pro organizátory co nejspravedlivější cesta do finále.

 

 

Bodový systém:

Výsledné jednotlivé body se skládají ze stableford bodů( děleno dvěma, aby se daly počítat i 9ti jamkové turnaje ) a z bodů za celkové umístění v jednotlivém turnaji skrz na skrz všemi kategoriemi s ochranou hráčů s hcp 0-36. Tzn. pokud např. nejlepší hráč turnaje zahraje 39 stbl bodů, druhý 38 stbl. bodů, třetí 37 bodů, pak je bodové ohodnocen následovné:
 

 •  1. 39:2 + 100 ......... výsledek 120 bodů 
 •  2. 38:2 + 90 ........... výsledek 109 bodů
 •  3. 37:2 + 80 .......... výsledek 99 bodů
   
 •  1. místo  - 100
 •  2. místo - 90
 •  3. místo - 80
 •  4. místo - 70
 •  5. místo - 60
 •  6. místo - 50
 •  7. místo - 45
 •  8. místo - 40
 •  9. místo - 35
 •  10. místo 30
 •  11. místo 25
 •  12. místo 20
 •  13. místo 15
 •  14. místo 10

a další umístění získávají 5 bodů
 

Žebříček tvoří 7 nejlepších výsledků v sezoně. Každý hráč může odehrát libovolný počet turnajů.

 V konečném výsledku můžou figurovat max. 2 výsledky z 9-ti jamkových turnajů.
 

U netto/stableford žebříčku hřišť se započítávají 4 nejlepší výsledky z turnajů, u brutto žebříčku 3 nejlepší a u žebříčku kraje se započítávají 4 nejlepší výsledky z turnajů, které pod kraj patří. V žebříčku kraje můžou figurovat pouze 2 výsledky z 9-ti jamkových hřišť.

 

 

Každý měsíc hrajeme o golfový zájezd pro dvě osoby
 

Výherní propozice sezony 2013:

V letošním ročníku MEN TOUR se opět hraje o zájezdy nejen ve finále, kde si tři nejlepší hráči rozdělí 3 zájezdy, ale navíc se zájezdy dají vyhrát v 5ti nových žebříčcích. Každý je vypsán na jeden kalendářní měsíc. Začínáme od května. 
 

Žebříčky budou sestaveny netto ze stableford. bodů společně s body za účast, a účastnit se jej můžou všichni hráči s jakýmkoliv HCP, ale hráči s vyšším HCP musí počítat s omezením jejich HCP, kdy bude výpočet jejich stbl. bodů stanoven jako kdyby měli HCP 36. Do měsíčních žebříčků se započítávají 4 nejlepší výsledky během kalendářního měsíce, a z těchto 4 výsledků může být jeden z devítijamkového turnaje.
 

V rámci MEN TOUR může každý jednotlivý hráč vyhrát jen jeden zájezd ročně. 
 

Dotazy na pravidla směřujte na produkci:

golfcentrum@centrum.cz