Finále 2013

3.5.2013

 

Jak se dostat do finále MEN TOUR v sezoně 2013?

 

Přes žebříček, jedina tato cesta vede do finále. Ale možností je mnoho, ale letos se hlavní finále bude konat hned pro 36 hráčů. Pojďme se na ně nyní podívat.

Nejspolehlivější cesta vede přes 20 nejlepších míst z celostátního netto žebříčku ( Stableford ) MEN TOUR. Právě tito hráči totiž postupují do finále přímo.

O zbývajících 16 volných míst se hraje play off, které se koná po dobu 10ti dnů před finálem.

Do play off postupují všichni z nejvyšších pozic ze všech vypsaných žebříčků MEN TOUR tj. žebříčků hřišť Stableford i Brutto na rány, a žebříčků regionů ( Stableford ). A pozor, do play off nemusíte zákonitě postupovat jen z prvním míst, neboť se často stává, že hráči na vyšších pozicích již mají přímý postup do finále zaručen přes TOP 20 v celostátním žebříčku, nebo mají v play off zajištěnu účast již přes jiný žebříček.

Další variantou přímého postupu do finále je pozice finálového náhradníka, kteří se rekrutují z celostátního žebříčku na pozicích za top 20.

Pozice finálového náhradníka však není přiliš jistá. Minulý rok byli jako náhradnící přizváni hned 2 hráči Jiří Filip a Sláva Bocharov. Oba dva přijeli do finálového dějiště na Konopiště, a neměli jistotu v účast. Nakonec se do hry dostali, díky nim startovalo přesně 32 hráčů. Také však mohli všichni finalisté dorazit a náhradnící by se do hry nedostali.

 

 

 

  

Ve finále (36 hráčů ) se hraje o ceny: poháry, golfové zájezdy, auto s plnou nádrží n aměsíc, golfové oblečení a obuv, golfové hole, bagy a vybavení, poukazy na ubytování, letenky, hodinky, poukaz GOPAS, volné celoroční karty od některých partnerských hřišť, chytré telefony, a další ceny od našich reklamních partnerů.

Vyhlášení MEN TOUR se koná v hotelu Boscolo Prague, vč. závěrečného rautu.

 

Kde se letos bude konat finále?

  

  • Florida? Tenerife? Nebo zase Konopiště? Nechte se překvapit. Nejpozději v prvním červencovém týdnu bude oznámeno dějiště finále.

 

A kde se konalo finále v minulých letech:

 

  • 2008 - Poděbrady
  • 2009 - Zbraslav
  • 2010 - Zbraslav
  • 2011 - Konopiště
  • 2012 - Konopiště
  • 2013 - Slapy